Kolektory danych – najpopularniejsze produkty

kolektory danych

kolektory danych

Kolektory danych przydają się w codziennej pracy magazynierów tak zwanych wielkich „sieciówek” sklepów, kurierów, hurtowników i wielu innych specjalistów od składania towarów i przechowywania ich w nienaruszonej ilości. Są to bardzo nowoczesne urządzenia, które w ułamki sekund skanują produkty umożliwiając zgromadzenie wszystkich danych i przekazywanie ich do bazy firmowej. Dodatkowo, umożliwiają zebranie podpisów, co pomaga wspomnianym już kurierom i pracownikom poczty. Obecnie wiele tych urządzeń wielkością, rozmiarem i wyglądem przypomina telefon komórkowy, być może dzięki temu i swej funkcjonalności stały się powszechnie wykorzystywane na całym świecie. Ceny i specyfikacje różnią się, ale ogólnie kolektory danych wahają się w granicach pięciuset do dwóch tysięcy złotych.

Popularnym kolektorem danych jest model Argox PT60, które wyróżnia pewna nowinka techniczna, którą jest zainstalowany system Windows 5.0. Cena tego urządzenia to niecałe dwa tysiące złotych. PT60 działa w trudnych warunkach brudu i kurzu dzięki gumowym wstawkom. Terminal przetwarza dane wyjątkowo szybko, gdyż jego system współdziała z jednym z najlepszych procesorów. Cipher Lab 8400 wyróżnia czytnik imagerowy lub laserowy, największy wyświetlacz na rynku w swojej klasie, a także spory rozmiar pamięci wbudowanej o pojemności szesnastu mb. Dodatkowo, terminal posiada opcję umieszczenia dodatkowej karty pamięci powiększającej pamięć o kolejne 8 GB. Specyfikacja tego urządzenia pozwala na wygodne używanie nawet w ciemnościach. Inny model od Cipher Lab, CP30 wyróżnia się nowoczesnym designem. Sprawdza się on przy pracy w terenie, gdyż oferuje przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Wytrzymały akumulator i poważany na rynku procesor gwarantują niezawodność używania tego modelu nawet przez kilkadziesiąt godzin.

Kolektory danych wychodzą na przeciw oczekiwaniom zakupujących je przedsiębiorcom. Każdy może dopasować dane techniczne terminalu do własnych potrzeb i eksploatować urządzenie w taki sposób, aby maksymalnie wydłużyć okres jego działania.