Kasa fiskalna dla fryzjera- czy jest konieczna?

Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera

Jeszcze do niedawna takie urządzenia obowiązkowe były tylko w chwili kiedy dany salon fryzjerski przekroczył konkretny próg zysków w roku. Obecnie będzie to obowiązkowe dla każdego takiego miejsca. Z nowym rokiem weszły nowe przepisy, które już nie zwalniają z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Dotyczy to wielu miejsc, w  tym właśnie również salony fryzjerski. W związku z tym by móc dalej swobodnie funkcjonować jako salon fryzjerki i świadczyć dotychczasowe usługi jazdy fryzjer musi zapatrzeć swój zakład w kasy fiskalne.Zatem obecnie już nie spotkamy salonu fryzjerskiego, w którym kasa fiskalna dla fryzjera nie stanowiłaby elementu wyposażenia. Nie mniej jednak nie jest tak, że od razu to urządzenie rzuci nam się w oczy. Wszystko to dlatego, że najczęściej wybierane są niewielkich rozmiarów kasy fiskalne. Dzięki temu salon fryzjerki wywiąże się z obowiązku jej posiadania, a jednocześnie nie spowoduje zmniejszenia powierzchni salonu. Chodzi o to, że im mniej kasa fiskalna miejsca zajmuje tym lepiej dla samego salonu fryzjerskiego.

Nie mniej jednak jeśli kasa fiskalna dla fryzjera okaże się zbyt wielkim wydatkiem dla takiego salonu fryzjerskiego to można ubiegać się o wsparcie przy jej zakupie. Jednakże jest to jednorazowa pomoc ze strony urzędu i dotyczy jedynie zakupu pierwszej, lub pierwszych, ale jednocześnie, kas fiskalnych. Taka możliwość na pewno zostanie wykorzystana przede wszystkim przez fryzjerów, którzy nie mają zbyt wysokich obrotów w swoim salonie fryzjerskim, ale mimo to zmuszeni zostali do tego by posiadać takie urządzenie.

Zatem jak wiadomo od nowego roku Kasa fiskalna dla fryzjera jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego zakładu fryzjerskiego. Z tym, że niektóre salony mogą wcielić to w życie dopiero pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Wszystko zależy przede wszystkim właśnie od dochodów jakie generuje taki zakład fryzjerki. W związku z tym posiadając taką placówkę usługowa warto dowiedzieć się kiedy dokładnie zaczną właśnie nas obowiązywać takie przepisy.